belektransfer.net
+90 506 508 33 66
ANASAYFA | RENT A CAR | OTELLER | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM |
Belek Dinler bahçesi

   Küdüs'tan sonra üç büyük dinin buluştuğu, Belek Turizm Merkezindeki Dinler Bahçesi 2004 yılında yapılmıştır. Cami, Klise ve Sinegog aynı bahçe içinde inşaa edilmiş olup yerli ve yabancı ziyaretçiler tek mekanda bu üç dinin kutsal mekanını aynı anda ziyaert edebilmektedirler. Dinler Bahçesindeki mescide Cennet Bahçesi ismi verilirken Kilise ye de Ruhullah ismi verilmiştir. Günde ortalam 200- 250 ziyaretçinin uğradığı Dİnler Bahçesinde buradaki din adamları tarafından ikramlarda da bulunulmakta ve İslamiyetin geniş hoşgörüsü de görsel olarak anlatılabilmektedir.
 
Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Belek Dinler Bahçesinde tatillerini Belek otellerinde geçiren Hiristiyanlar Noel ayinlerini yapabilmekte, Tüm dinler kutsal günlerinin gereğini bu mekanda yerine getirebilmekteler.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Belek'te yaptırılan 'Dinler Bahçesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 'Üç semavi dinin mabetlerini bir bahçede buluşturan bu mekana adım atan hiç kimse bu ülkenin kimliğine şaşı bakamayacaktır' diye konuştu. Başbakan Erdoğan, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği tarafından yaptırılan ve üç dini temsil eden cami, kilise ve sinagogdan oluşan, 'Dinler Bahçesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
      Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, üç semavi dine ait üç mabedin aynı bahçede buluştuğu projenin sembolik öneminin ötesinde, yaşanılan dünyanın her yerinde yankılanması gereken önemli bir mesaj verdiğini kaydetti.
      Bu mesajın barış ve kardeşlik mesajı olduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Yaşadığımız dünyanın katı gerçekleri ne yazık ki medeniyet iddiasının içini tam olarak doldurmaya yetmemiştir' diye konuştu.
      Başbakan Erdoğan, insanoğlunun hayatı kolaylaştıran bütün gelişmelere rağmen, güç ilişkilerinin, insanın kendi eseri olan teknolojinin, kendi ürününün kulu kölesi olduğunu belirttti.
      Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
      'Hayatın anlamını kavrama arayışı ilk insandan beri bütün insanların ortak meselesidir. Biz bu anlamın inşa ettiği hayat pratiğini yüzyıllarca bu topraklar üzerinde yaşadık. Bu tarihi büyük tecrübe sayesindedir ki Türkiye, bugün bölgesinde barış ve kardeşliğin teminatıdır. Türkiye'nin dünya devletleri içindeki özel yeri de tam buradadır.
      Burada inşa edilen eserler bugün ve yarınki nesiller için sadece Türkiye'nin tarihine değil, insanlığın tarihine de ışık tutacaktır. Üç semavi dinin mabetlerini bir bahçede buluşturan bu mekana adım atan hiç kimse bu ülkenin kimliğine şaşı bakamayacaktır. Bizler bu ülkenin çocukları olarak yüzyıllarca içiçe güven ve barış içinde yaşadık. Halen de birbirimizin hukukunu koruma konusunda azami bir çaba içindeyiz.'

<< Geri
 
  Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /storage/content/47/1006447/belektransfer.net/public_html/index.php on line 312 Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /storage/content/47/1006447/belektransfer.net/public_html/index.php on line 313
   
Belek Gezilecek Yerler RSS - Belek Gezilecek Yerler
Belek Transfer RSS - Belek Transfer
 
Işık Oto Tur. Film Inş. Tic. ve San. Ltd. - Somtur