belektransfer.net
+90 506 508 33 66
ANASAYFA | RENT A CAR | OTELLER | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM |
Belek Golf Turizm

Kıyılarında yaşanan ılıman iklimi sayesinde yıl boyunca golf oynamaya elverişli olan Belek’te yoğunlaşan golf sahaları, etraflarındaki lüks konaklama tesisleri ve diğer imkanlarıyla golf oyuncuları için ideal bir seçenektir. Belek, son yıllarda artan tesis sayısıyla Golf sporuyla özdeşleşti. Belek’de 10 adet golf tesisi ve 14 adet saha hizmet vermektedir.  Uluslararası niteliklere sahip golf sahalarıyla yurt dışından çok sayıda turistin gözdesi haline gelen Belek, bu sayede ülke turizminin en önemli gelir kaynaklarından birini oluşturuyor.
 
Golf, doğada özel olarak yapılmış bir sahada golf sopaları ve küçük sert bir topla oynanan bir oyundur. Oyunun amacı, sahanın belirlenmiş 18 parkurunu (çukurunu) golf topuna en az vuruş yaparak tamamlamaktır.
 
Bir golf sahası 18 ayrı parkurdan (çukurdan) oluşur. Golf sporunu diğer spor dallarından ayıran bir özelliği de, her sahanın golfün ana prensipleri dikkate alınarak, birbirinden farklı bir tasarımla yapılmış olmasıdır.
 
Dünyada birbirinin aynısı olan hiç bir golf sahası yoktur. Sahada her çukurun uzunluğu birbirinden farklıdır. Örneğin; birinci çukur 110 metre, on altıncı çukur 250 metre gibi.18.lik golf sahalarının toplam uzunluğu, normal olarak 5400 metreyle 7000 metre arasında değişebilir.

<< Geri
 
  Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /storage/content/47/1006447/belektransfer.net/public_html/index.php on line 312 Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /storage/content/47/1006447/belektransfer.net/public_html/index.php on line 313
   
Belek Gezilecek Yerler RSS - Belek Gezilecek Yerler
Belek Transfer RSS - Belek Transfer
 
Işık Oto Tur. Film Inş. Tic. ve San. Ltd. - Somtur